با ما تماس بگیرید: 1570-031 ایمیل info@ihtechpark.ir

معرفی شهرک فناوری اصفهان.

Why our Clients love to work with us.

معرفی کامل شهرک فناوری اصفهان

طبق بخشنامه شماره ۴۰۳۰۱۰۱۰ مورخ ۲۱/۰۱/۱۳۷۸ هیات وزیران به واسطه قابلیتهای ویژه صنعتی استان اصفهان در راستای تحقق برنامه های توسعه کلان کشور و ایجاد تمهیدات لازم جهت پشتیبانی از واحد های تحقیق و توسعه صنایع به جهت هم افزایی فعالیتهای علمی کاربردی ،ایجاد شهرک فناوری تخصصی متناسب با مزیتهای نسبی و رقابتی استان تصویب شد .

مطالعات مکان یابی ایجاد شهرک فناوری صنایع نوین اصفهان از اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۶ شروع شد پس از بررسی چندین نقطه در اصفهان و اطراف آن از قبیل حومه شهرک مسکونی شاهین شهر، شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و پالایشگاه و پتروشیمی اصفهان در نهایت درآذر ماه سال ۱۳۸۶ ، زمینی در محدوده کریدور علم و فناوری استان و در مجاورت شهرک صنعتی بزرگ اصفهان به عنوان مکان مناسب جهت ایجاد شهرک انتخاب گردید.

متراژ زمین شهرک ۶۰۰ هکتار می‌باشد. هم‌اکنون طراحی بخش مرکزی (قلب شهرک) به مساحت ۶۰ هکتار تا مرحله طراحی شهری جهت دستیابی به استانداردهای بالای شهری انجام گرفته و در حال ساخت می باشد.

پیشرفت پروژه های شهرک

زیر ساخت های شهرک فناوری ۹۰%
تاسیسات آب ، برق و گاز و … ۹۹%
بستر های ارتباطی و مخابراتی ۱۰۰%
حمل و نقل و ایاب و ذهاب ۹۹%
واگذاری ها و قرارداد های واحد ها ۴۵%

جدول خلاصه مشخصات شهرک فناوری اصفهان

نام دقیق شهرک شهرک فناوری صنایع نوین اصفهان
 مرجع تصویب مصوب هیات محترم وزیران (پروژه شماره ۶ از طرح ملی شماره ۴۰۳۰۱۰۱۰)
سازمان متولی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران
دستگاه اجرایی شرکت شهرک های صنعتی اصفهان
وسعت ۴۰هکتاربخش مرکزی (قلب شهرک ) ، ۵۰ هکتار اراضی صنعتی ( افق ۶۰۰ هکتار )
موقعیت جغرافیایی کیلومتر۳۹ بزرگراه اصفهان،تهران
فاصله از شهرک مسکونی ۱۲کیلومتر (شاهین شهر)
فاصله از فرودگاه بین المللی ۴۵ کیلومتر (فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان)
مراکز علمی با فاصله نزدیک به شهرک شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان – هواپیما سازی ایران(هسا)
مرکز تحقیقات مهندسی جهاد – پژوهشکده زیرسطحی
صنایع الکترونیک ایران(صا ایران)
دانشگاه های با فاصله نزدیک به شهرک دانشگاه صنعتی اصفهان – دانشگاه صنعتی مالک اشتر
دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر – دانشگاه آزاد اسلامی شاهین شهر
دانشگاه صنعت آب و برق (شهید عباسپور)
شهرک های صنعتی با فاصله نزدیک به شهرک
(در شعاع حدود ۲۰ کیلومتر)
شهرک صنعتی بزرگ اصفهان (۱۲۰۰هکتار)
شهرک صنعتی مورچه خورت(۶۰۰هکتار)
شهرک صنعتی علویجه (۳۰۰هکتار)
شهرک صنعتی برق و الکترونیک خمینی شهر(۱۷۰ هکتار)
شهرک صنعتی محمود آباد (۶۰۰هکتار)
قطب صنعتی دولت آباد (۱۲۰۰هکتار)
ناحیه صنعتی کمشچه (۱۰۰ هکتار)

تاسیسات و تجهیزات عمومی مورد نیاز

برای راه اندازی مجموعه ای در ابعاد شهرک فناوری صنایع نوین اصفهان، طیف گسترده ای از انواع لوازم، تجهیزات، تاسیسات و ماشین آلات مورد نیاز خواهد بود که بسیاری از آنها توسط واحدهای مستقر تامین و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

برخی نیز به عنوان تاسیسات و تجهیزات پایه ای از طرف شرکت شهرکهای صنعتی تامین خواهد شد. اینگونه تجهیزات پایه ای بیشتر به زیر ساخت های شهرک مربوط بوده و از همان ابتدای شکل گیری شهرک وجود آنها ضروری است.

به طور مثال تاسیسات و تجهیزات مرتبط با تامین و توزیع آب و برق و گاز و تلفن و اینترنت و شبکه های رایانه ای و همچنین تاسیسات وتجهیزات مرتبط با سیستم های گرمایشی و سرمایشی ساختمانها و شبکه و جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهرک را می توان از اینگونه تاسیسات و تجهیزات محسوب نمود.

map-sign

مشاهده شهرک بر روی نقشه

تصفیه خانه آب

برای تعیین میزان آلودگی غیر مجاز میکروبی آب چاه ، مقدار ذرات معلق، کدورت آب ، سختی آب (کربنات کلسیم و کربنات سدیم- hardness ) و دیگر املاح محلول در آب شامل کلر، آهن، منگنز و… ، نیترات، نیتریت لازم است، آب چاه آنالیز میکروبی، فیزیکی و شیمیایی شود تا در خصوص تصفیه این آب جهت مصارف بهداشتی، تجهیزات و تمهیدات مورد نیاز تعیین شود.

در تصفیه خانه آب، آب چاه پس از ته نشینی در مخازن ذخیره توسط لوله ها به فیلتر شنی و فیلتر کربن فعال ( در صورت نیاز ) هدایت می شود تا نسبت به حذف ذرات معلق و بوی نامطبوع احتمالی آن اقدام شود جهت حذف مواد میکروبی لازم است به این آب هیپوکلرید کلسیم در قبل از ورود به مخزن ذخیره و پس از تصفیه فیزیکی (فیلترهای شنی) تزریق می شود (کلریناسیون آب).

 

تصفیه خانه آب به محیطی با مساحت تقریبی یک تا دو هزار مترمربع نیاز دارد. در صورت نیاز به تصفیه آب، این تصفیه خانه در ضلع شمال غربی سایت در محدوده سایت پروژه در نظر گرفته خواهد شد.

سیستم های گرمایش و سرمایش

با توجه به اینکه ساختمان های مراکز تحقیقاتی، رفاهی خدماتی، اداری، آموزشی و… به صورت همزمان ساخته نمی شود، ساخت موتورخانه مرکزی جهت تامین گرمایش و سرمایش ساختمان های فوق الذکر موجب صــرف هزینه اولیه بسیار بالا و عدم کاربری مناسب می باشد. لــذا بهترین گزینه تعبیــه موتورخانه های مستقل برای نواحی چهارگانه واقع در سایت پروژه می باشد. این نواحی که هر یک می تواند یک موتورخانه جدا داشته باشند عبارتند از:

  • موتورخانه مجموعه اداری و مدیریت
  • موتورخانه مجموعه رفاهی خدماتی
  • موتورخانه مراکز تحقیقاتی متمرکز

موتورخانه مراکز تحقیقاتی تخصصی شامل : آزمایشگاه و کارگاه هابه عبارتی هر یک از این چهار مجموعه مساحتی بین ۱۰ تا ۲۰ هزار مترمربع (مفید و غیر مفید) خواهد داشت که موتورخانه های مستقل هر یک به حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ مترمربع فضای تاسیساتی نیاز خواهد داشت. در هر یک از موتورخانه های مذکور تعدادی دیگ آبگرم، چیلر، منابع کویلی آبگرم مصرفی، پمپ های سیرکولاتور آبگرم و آب سرمایشی، برج های خنک کن ( در فضای روباز )، سختی گیر و… مستقر خواهد شد.

سیستم آبرسانی شهرک :

آب آشامیدنی

آب مصرفی جهت مصارف بهداشتی است که از تصفیه فیزیکی ، شیمیایی ، میکروبی چاه عمیق تامین خواهد شد .

– آب بهداشتی پس از خروج از مخزن ذخیره و سیستم تصفیه فیزیکی و شیمیایی توسط شیرهای فشار شکن و لوله های پلی اتیلن سخت به شبکه توزیع آب بهداشتی سایت پروژه متصل میگردد.

– مصارف آب بهداشتی براساس مصرف روزانه حدود ۱۰۰ لیتر در روز و برای ۳۰۰۰ نفر در طول روز و ۵۰۰ نفر ساکن در طول شب ( شامل پرسنل سرایدار، نگهبان و معدود کارکنان مستقر در واحدها) افراد حاضر این سایت بالغ بر۳۵۰ مترمکعب در شبانه روز می شود.

آب بهداشتی شهرک

آب مصرفی جهت مصارف بهداشتی است که از تصفیه فیزیکی ، شیمیایی ، میکروبی چاه عمیق تامین خواهد شد .

– آب بهداشتی پس از خروج از مخزن ذخیره و سیستم تصفیه فیزیکی و شیمیایی توسط شیرهای فشار شکن و لوله های پلی اتیلن سخت به شبکه توزیع آب بهداشتی سایت پروژه متصل می گردد.

– مصارف آب بهداشتی براساس مصرف روزانه حدود ۱۰۰ لیتر در روز و برای ۳۰۰۰ نفر در طول روز و ۵۰۰ نفر ساکن در طول شب ( شامل پرسنل سرایدار، نگهبان و معدود کارکنان مستقر در واحدها) افراد حاضر این سایت بالغ بر۳۵۰ مترمکعب در شبانه روز می شود.

هدایت ، جمع آوری و تخلیه آب های سطحی محوطه

آب باران ساختمان ها و آب های محوطه، توسط ترنچ های کنار خیابان و یا کانیوها توسط داکت های بتنی و یا لوله های پلی اتیلن با شیب مجاز به مسیل های خارج از سایت هدایت می شود .

آب آبیاری و آب صنعتی

مصارف شستشوی کارگاه ها، مصارف سیستم گرمایش و سرمایش موتورخانه ها ، پس از تصفیه محدود فیزیکی (رسوب نشینی در مخزن ذخیره آب) خروجی از چاه عمیق تامین می شود.

– آب آبیاری و آب صنعتی توسط لوله های پلی اتیلن از مخزن ذخیره فوق الذکر تامین و پس از فشار شکنی تا حدود ۵ آتمسفر در شبکه آبیاری و صنعتی سایت توزیع می شود.

– برای ۱۱ هکتار فضای سبز شامل چمن کاری، درخت کاری حدود ۵۵۰ مترمکعب در روز آب در ماههای گرم سال مورد نیاز می باشد که با افزودن حدود ۱۰۰ مترمکعب جهت مصارف موتورخانه ها و هواشور کارگاه ها و شستشو، مصارف آبیاری صنعتی حدود ۶۵۰ مترمکعب در روز به صورت تخمینی برآورد می شود. این آب با فشار حدود ۵/۴ اتمسفر در شبکه محوطه این سایت درون لوله های پلی اتیلن سخت جریان دارد و این لوله در زیر عمق یخ زدگی در زیر خاک مدفون می شود

آب آتش نشانی

مصارف آب آتش نشانی از چاه عمیق و مخزن ذخیره اصلی آب تامین خواهد شد.

– در این پروژه آب پس از برداشت از چاه عمیق در مخزن ذخیره واقع در تراز ارتفاعی ۱۷۱۰ متر ذخیره و توسط لوله های فولادی سیاه بدون درز مطابق DIN 2448 و یا لوله های پلی ایتلن سخت به محل پروژه هدایت می شود تا به شبکه اطفاء حریق توزیع شود.

– ظرفیت هیدرولیکی آب آتش نشانی این پروژه براساس عملکرد همزمان دو هیدرانت محوطه و دو جعبه آتش نشانی حدود ۱۲۵۰GPM ( گالن در دقیقه) برآورد می شود.

سیستم هدایت ، تخلیه و تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی

 فاضلاب صنعتی

فاضلاب صنعتی خروجی از آزمایشگاه ها و کارگاه ها به جهت امکان آلوده بودن به مواد شیمیایی خاص و ترکیبات روغنی به صورت جداگانه از ساختمان های مربوطه به بیــــرون از ساختمــــان هدایت و به یک مخزن ذخیره (Septic Tank) مجاور ساختمان مذکور جاری می شود. تا در نهایت توسط خودرو به خارج از این سایت انتقال می یابد.

فاضلاب بهداشتی

فاضلاب بهداشتی ساختمان ها توسط لوله های چدنی و یا لوله های پلی پروپلین به بیرون از ساختمان هدایت و در محوطه با شیب حدود ۱% توسط لوله های پلی اتیلن فاضلابی مدفون در خاک به ضلع جنوب غربی سایت به تصفیه خانه فاضلاب هدایت می شود. در محوطه در هر ۵۰ الی ۱۰۰ متر طول لوله و یا در محل اتصال انشعابات منهول دسترسی فاضلاب در نظر گرفته می شود. تصفیه خانه فاضلاب از نظر تراز ارتفاعی در پائین ترین تراز محوطه قرار می گیرد. محل تصفیه خانه فاضلاب در یک گوشه سایت و در مسیر باد غالب جهت هدایت بو و آلودگی های فاضلاب به خارج از محوطه در طرح پیش بینی می شود.

– با توجه به اینکه آب مصرفی بهداشتی ساختمان های سایت حدود ۳۵۰ مترمکعب در روز برآورد می‏شــود، فاضلاب بهـــداشتی تولید شده این مجموعه اداری و رفاهی بالغ بر ۳۱۵ مترمکعب در روز می باشد. تصفیه خانه فاضلاب به علاوه محدوده مشجر اطراف تصفیه خانه دارای مساحتی حدود سه تا چهار هزار مترمربع می باشد. آب تصفیه شده خروجی از این سیستم فاضلاب می تواند از سایت به بیرون هدایت شود و یا اینکه در سیستم آبیاری سایت مورد استفاده قرار گیرد

دانلود کتاب معرفی شهرک

همه چیز در یک کتاب

همه ی امکانات و قابلیت های شهرک فناوری اصفهان را در یکتاب کوچک مطالعه نمایید.
دانلود کتاب شهرک

دانلود تیزر معرفی شهرک

شهرک به روایت تصویر

برای مشاهده و دانلود تیزر تبلیغاتی شهرک فناوری اصفهان به روایت تصاویر و ویدئو کیلیک نمایید .
مشاهده و دانلود فیلم

برگشت به بالا

کانال تلگرام شرکت شهرک ها

با عضویت در کانال تلگرام شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان ، از آخرین اطلاعات و رویداد های شهرک های صنعتی استان اصفهان مطلع شوید ، برای عضویت بر روی عکس زیر کلیک نمایید و بر روی جوین کلیک کنید تا عضو کانال شوید .

کانال تلگرام شهرک فناروی اصفهان

با عضویت در کانال تلگرام شهرک فناوری ، از آخرین اخبار ، رویداد ها و بخشنامه های شهرک مطلع شوید ، کلیه مطالب و مقالات درج شده در وب سایت به صورت اتوماتیک بر روی کانال درج میگردد ، برای عضویت در کانال بر روی لینک عکس زیر کلیک نمایید .

اپ اندرویدی شهرک فناوری اصفهان

اپلیکیشن اندرویدی شهرک فناوری اصفهان در دست ساخت است ، به زودی این اپ جهت استفاده بر روی گوشی های تلفن همراه و تبلت ها به جهت معرفی شهرک و جستجو و ارتباط با واحد های مستقر و انجام خدمات غیر حضوری میسر میگردد .

مجله شهرک فناوری اصفهان

مجله خبری ، اطلاع رسانی شهرک فناوری اصفهان ، آخرین اخبار و رویداد های پارک فناوری اصفهان را به صورت گاهنامه در اخیتیار علاقه مندان و کاربران قرار میدهد ، برای دانلود آخرین شماره این مجله بر روی تصویر مجله کلیک نمایید .