با ما تماس بگیرید: 1570-031 ایمیل info@ihtechpark.ir

معرفی شهرک فناوری اصفهان.

Why our Clients love to work with us.

معرفی کامل شهرک فناوری اصفهان

طبق بخشنامه شماره 40301010 مورخ 21/01/1378 هيات وزيران به واسطه قابلیتهای ویژه صنعتی استان اصفهان در راستای تحقق برنامه های توسعه کلان کشور و ایجاد تمهیدات لازم جهت پشتیبانی از واحد های تحقیق و توسعه صنایع به جهت هم افزایی فعالیتهای علمی کاربردی ،ایجاد شهرک فناوری تخصصی متناسب با مزیتهای نسبی و رقابتی استان تصویب شد .

مطالعات مكان يابي ايجاد شهرك فناوري صنايع نوين اصفهان از ارديبهشت ماه سال 1386 شروع شد پس از بررسي چندين نقطه در اصفهان و اطراف آن از قبيل حومه شهرك مسكوني شاهين شهر، شهرك علمي تحقيقاتي اصفهان و پالايشگاه و پتروشيمي اصفهان در نهايت درآذر ماه سال 1386 ، زميني در محدوده كريدور علم و فناوري استان و در مجاورت شهرك صنعتي بزرگ اصفهان به عنوان مكان مناسب جهت ايجاد شهرك انتخاب گرديد.

متراژ زمين شهرك 600 هكتار مي‌باشد. هم‌اكنون طراحي بخش مركزي (قلب شهرك) به مساحت 60 هکتار تا مرحله طراحي شهري جهت دستيابي به استانداردهاي بالاي شهري انجام گرفته و در حال ساخت می باشد.

پیشرفت پروژه های شهرک

زیر ساخت های شهرک فناوری 90%
تاسیسات آب ، برق و گاز و … 99%
بستر های ارتباطی و مخابراتی 100%
حمل و نقل و ایاب و ذهاب 99%
واگذاری ها و قرارداد های واحد ها 45%

جدول خلاصه مشخصات شهرك فناوري اصفهان

نام دقيق شهرك شهرك فناوري صنايع نوين اصفهان
 مرجع تصويب مصوب هيات محترم وزيران (پروژه شماره 6 از طرح ملي شماره 40301010)
سازمان متولي سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران
دستگاه اجرايي شركت شهرك هاي صنعتي اصفهان
وسعت 40هكتاربخش مركزي (قلب شهرك ) ، 50 هكتار اراضي صنعتي ( افق 600 هكتار )
موقعيت جغرافيايي كيلومتر39 بزرگراه اصفهان،تهران
فاصله از شهرك مسكوني 12كيلومتر (شاهين شهر)
فاصله از فرودگاه بين المللي 45 كيلومتر (فرودگاه بين المللي شهيد بهشتي اصفهان)
مراكز علمي با فاصله نزديك به شهرك شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان – هواپيما سازي ايران(هسا)
مركز تحقيقات مهندسي جهاد – پژوهشكده زيرسطحي
صنايع الكترونيك ايران(صا ايران)
دانشگاه هاي با فاصله نزديك به شهرك دانشگاه صنعتي اصفهان – دانشگاه صنعتي مالك اشتر
دانشگاه آزاد اسلامي خميني شهر – دانشگاه آزاد اسلامي شاهين شهر
دانشگاه صنعت آب و برق (شهيد عباسپور)
شهرك هاي صنعتي با فاصله نزديك به شهرك
(در شعاع حدود 20 كيلومتر)
شهرك صنعتي بزرگ اصفهان (1200هكتار)
شهرك صنعتي مورچه خورت(600هكتار)
شهرك صنعتي علويجه (300هكتار)
شهرك صنعتي برق و الكترونيك خميني شهر(170 هكتار)
شهرك صنعتي محمود آباد (600هكتار)
قطب صنعتي دولت آباد (1200هكتار)
ناحيه صنعتي كمشچه (100 هكتار)

تاسيسات و تجهيزات عمومی مورد نياز

براي راه اندازي مجموعه اي در ابعاد شهرك فناوري صنايع نوين اصفهان، طيف گسترده اي از انواع لوازم، تجهيزات، تاسيسات و ماشين آلات مورد نياز خواهد بود كه بسياري از آنها توسط واحدهاي مستقر تامين و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

برخي نيز به عنوان تاسيسات و تجهيزات پايه اي از طرف شركت شهركهاي صنعتي تامين خواهد شد. اينگونه تجهيزات پايه اي بيشتر به زير ساخت هاي شهرك مربوط بوده و از همان ابتداي شكل گيري شهرك وجود آنها ضروري است.

به طور مثال تاسيسات و تجهيزات مرتبط با تامين و توزيع آب و برق و گاز و تلفن و اينترنت و شبكه هاي رايانه اي و همچنين تاسيسات وتجهيزات مرتبط با سيستم هاي گرمايشي و سرمايشي ساختمانها و شبكه و جمع آوري و تصفيه فاضلاب شهرك را مي توان از اينگونه تاسيسات و تجهيزات محسوب نمود.

map-sign

مشاهده شهرک بر روی نقشه

تصفيه خانه آب

براي تعيين ميزان آلودگي غير مجاز ميكروبي آب چاه ، مقدار ذرات معلق، كدورت آب ، سختي آب (كربنات كلسيم و كربنات سديم- hardness ) و ديگر املاح محلول در آب شامل كلر، آهن، منگنز و… ، نيترات، نيتريت لازم است، آب چاه آناليز ميكروبي، فيزيكي و شيميايي شود تا در خصوص تصفيه اين آب جهت مصارف بهداشتي، تجهيزات و تمهيدات مورد نياز تعيين شود.

در تصفيه خانه آب، آب چاه پس از ته نشيني در مخازن ذخيره توسط لوله ها به فيلتر شني و فيلتر كربن فعال ( در صورت نياز ) هدايت مي شود تا نسبت به حذف ذرات معلق و بوي نامطبوع احتمالي آن اقدام شود جهت حذف مواد ميكروبي لازم است به اين آب هيپوكلريد كلسيم در قبل از ورود به مخزن ذخيره و پس از تصفيه فيزيكي (فيلترهاي شني) تزريق مي شود (كلريناسيون آب).

 

تصفيه خانه آب به محيطي با مساحت تقريبي یک تا دو هزار مترمربع نياز دارد. در صورت نياز به تصفيه آب، اين تصفيه خانه در ضلع شمال غربي سايت در محدوده سايت پروژه در نظر گرفته خواهد شد.

سيستم هاي گرمايش و سرمايش

با توجه به اينكه ساختمان هاي مراكز تحقيقاتي، رفاهي خدماتي، اداري، آموزشي و… به صورت همزمان ساخته نمي شود، ساخت موتورخانه مركزي جهت تامين گرمايش و سرمايش ساختمان هاي فوق الذكر موجب صــرف هزينه اوليه بسيار بالا و عدم كاربري مناسب مي باشد. لــذا بهترين گزينه تعبيــه موتورخانه هاي مستقل براي نواحي چهارگانه واقع در سايت پروژه مي باشد. اين نواحي كه هر يك مي تواند يك موتورخانه جدا داشته باشند عبارتند از:

  • موتورخانه مجموعه اداري و مديريت
  • موتورخانه مجموعه رفاهي خدماتي
  • موتورخانه مراكز تحقيقاتي متمركز

موتورخانه مراكز تحقيقاتي تخصصي شامل : آزمایشگاه و كارگاه هابه عبارتي هر يك از اين چهار مجموعه مساحتي بین 10 تا 20 هزار مترمربع (مفید و غیر مفید) خواهد داشت كه موتورخانه هاي مستقل هر يك به حدود 200 تا 400 مترمربع فضاي تاسيساتي نياز خواهد داشت. در هر يك از موتورخانه هاي مذكور تعدادي ديگ آبگرم، چيلر، منابع كويلي آبگرم مصرفي، پمپ هاي سيركولاتور آبگرم و آب سرمايشي، برج هاي خنك كن ( در فضاي روباز )، سختي گير و… مستقر خواهد شد.

سیستم آبرسانی شهرک :

آب آشامیدنی

آب مصرفي جهت مصارف بهداشتي است كه از تصفيه فيزيكي ، شيميايي ، ميكروبي چاه عميق تامين خواهد شد .

– آب بهداشتي پس از خروج از مخزن ذخيره و سيستم تصفيه فيزيكي و شيميايي توسط شيرهاي فشار شكن و لوله هاي پلي اتيلن سخت به شبكه توزيع آب بهداشتي سايت پروژه متصل ميگردد.

– مصارف آب بهداشتي براساس مصرف روزانه حدود 100 ليتر در روز و براي 3000 نفر در طول روز و 500 نفر ساکن در طول شب ( شامل پرسنل سرایدار، نگهبان و معدود کارکنان مستقر در واحدها) افراد حاضر اين سايت بالغ بر350 مترمكعب در شبانه روز مي شود.

آب بهداشتي شهرک

آب مصرفي جهت مصارف بهداشتي است كه از تصفيه فيزيكي ، شيميايي ، ميكروبي چاه عميق تامين خواهد شد .

– آب بهداشتي پس از خروج از مخزن ذخيره و سيستم تصفيه فيزيكي و شيميايي توسط شيرهاي فشار شكن و لوله هاي پلي اتيلن سخت به شبكه توزيع آب بهداشتي سايت پروژه متصل مي گردد.

– مصارف آب بهداشتي براساس مصرف روزانه حدود 100 ليتر در روز و براي 3000 نفر در طول روز و 500 نفر ساکن در طول شب ( شامل پرسنل سرایدار، نگهبان و معدود کارکنان مستقر در واحدها) افراد حاضر اين سايت بالغ بر350 مترمكعب در شبانه روز مي شود.

هدايت ، جمع آوري و تخليه آب هاي سطحي محوطه

آب باران ساختمان ها و آب هاي محوطه، توسط ترنچ هاي كنار خيابان و يا كانيوها توسط داكت هاي بتني و يا لوله هاي پلي اتيلن با شيب مجاز به مسيل هاي خارج از سايت هدايت مي شود .

آب آبياري و آب صنعتي

مصارف شستشوي كارگاه ها، مصارف سيستم گرمايش و سرمايش موتورخانه ها ، پس از تصفيه محدود فيزيكي (رسوب نشيني در مخزن ذخيره آب) خروجي از چاه عميق تامين مي شود.

– آب آبياري و آب صنعتي توسط لوله هاي پلي اتيلن از مخزن ذخيره فوق الذكر تامين و پس از فشار شكني تا حدود 5 آتمسفر در شبكه آبياري و صنعتي سايت توزيع مي شود.

– براي 11 هكتار فضاي سبز شامل چمن كاري، درخت كاري حدود 550 مترمكعب در روز آب در ماههاي گرم سال مورد نياز مي باشد كه با افزودن حدود 100 مترمكعب جهت مصارف موتورخانه ها و هواشور كارگاه ها و شستشو، مصارف آبياري صنعتي حدود 650 مترمكعب در روز به صورت تخميني برآورد مي شود. اين آب با فشار حدود 5/4 اتمسفر در شبكه محوطه اين سايت درون لوله هاي پلي اتيلن سخت جريان دارد و اين لوله در زير عمق يخ زدگي در زير خاك مدفون مي شود

آب آتش نشاني

مصارف آب آتش نشاني از چاه عميق و مخزن ذخيره اصلي آب تامين خواهد شد.

– در اين پروژه آب پس از برداشت از چاه عميق در مخزن ذخيره واقع در تراز ارتفاعي 1710 متر ذخيره و توسط لوله هاي فولادي سياه بدون درز مطابق DIN 2448 و يا لوله هاي پلي ايتلن سخت به محل پروژه هدايت مي شود تا به شبكه اطفاء حريق توزيع شود.

– ظرفيت هيدروليكي آب آتش نشاني اين پروژه براساس عملكرد همزمان دو هيدرانت محوطه و دو جعبه آتش نشاني حدود 1250GPM ( گالن در دقيقه) برآورد مي شود.

سيستم هدايت ، تخليه و تصفيه فاضلاب بهداشتي و صنعتي

 فاضلاب صنعتي

فاضلاب صنعتي خروجي از آزمايشگاه ها و كارگاه ها به جهت امكان آلوده بودن به مواد شيميايي خاص و تركيبات روغني به صورت جداگانه از ساختمان هاي مربوطه به بيــــرون از ساختمــــان هدايت و به يك مخزن ذخيره (Septic Tank) مجاور ساختمان مذكور جاري مي شود. تا در نهايت توسط خودرو به خارج از اين سايت انتقال مي يابد.

فاضلاب بهداشتي

فاضلاب بهداشتي ساختمان ها توسط لوله هاي چدني و يا لوله هاي پلي پروپلين به بيرون از ساختمان هدايت و در محوطه با شيب حدود 1% توسط لوله هاي پلي اتيلن فاضلابي مدفون در خاك به ضلع جنوب غربي سايت به تصفيه خانه فاضلاب هدايت مي شود. در محوطه در هر 50 الي 100 متر طول لوله و يا در محل اتصال انشعابات منهول دسترسي فاضلاب در نظر گرفته مي شود. تصفيه خانه فاضلاب از نظر تراز ارتفاعي در پائين ترين تراز محوطه قرار مي گيرد. محل تصفيه خانه فاضلاب در يك گوشه سايت و در مسير باد غالب جهت هدايت بو و آلودگي هاي فاضلاب به خارج از محوطه در طرح پيش بيني مي شود.

– با توجه به اينكه آب مصرفي بهداشتي ساختمان هاي سايت حدود 350 مترمكعب در روز برآورد مي‏شــود، فاضلاب بهـــداشتي توليد شده اين مجموعه اداري و رفاهي بالغ بر 315 مترمكعب در روز مي باشد. تصفيه خانه فاضلاب به علاوه محدوده مشجر اطراف تصفيه خانه داراي مساحتي حدود سه تا چهار هزار مترمربع مي باشد. آب تصفيه شده خروجي از اين سيستم فاضلاب مي تواند از سايت به بيرون هدايت شود و يا اينكه در سيستم آبياري سايت مورد استفاده قرار گيرد

دانلود کتاب معرفی شهرک

همه چیز در یک کتاب

همه ی امکانات و قابلیت های شهرک فناوری اصفهان را در یکتاب کوچک مطالعه نمایید.
دانلود کتاب شهرک

دانلود تیزر معرفی شهرک

شهرک به روایت تصویر

برای مشاهده و دانلود تیزر تبلیغاتی شهرک فناوری اصفهان به روایت تصاویر و ویدئو کیلیک نمایید .
مشاهده و دانلود فیلم

برگشت به بالا

کانال تلگرام شرکت شهرک ها

با عضویت در کانال تلگرام شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان ، از آخرین اطلاعات و رویداد های شهرک های صنعتی استان اصفهان مطلع شوید ، برای عضویت بر روی عکس زیر کلیک نمایید و بر روی جوین کلیک کنید تا عضو کانال شوید .

کانال تلگرام شهرک فناروی اصفهان

با عضویت در کانال تلگرام شهرک فناوری ، از آخرین اخبار ، رویداد ها و بخشنامه های شهرک مطلع شوید ، کلیه مطالب و مقالات درج شده در وب سایت به صورت اتوماتیک بر روی کانال درج میگردد ، برای عضویت در کانال بر روی لینک عکس زیر کلیک نمایید .

اپ اندرویدی شهرک فناوری اصفهان

اپلیکیشن اندرویدی شهرک فناوری اصفهان در دست ساخت است ، به زودی این اپ جهت استفاده بر روی گوشی های تلفن همراه و تبلت ها به جهت معرفی شهرک و جستجو و ارتباط با واحد های مستقر و انجام خدمات غیر حضوری میسر میگردد .

مجله شهرک فناوری اصفهان

مجله خبری ، اطلاع رسانی شهرک فناوری اصفهان ، آخرین اخبار و رویداد های پارک فناوری اصفهان را به صورت گاهنامه در اخیتیار علاقه مندان و کاربران قرار میدهد ، برای دانلود آخرین شماره این مجله بر روی تصویر مجله کلیک نمایید .

تیکت جدید